Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
  Inne hity firmy CaliVita International  
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
  Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

Prof. dr Valeria Szedlak-Vadócz

Przewodnicząca Zespołu Doradców Medycznych CF

Profesor Valeria Szedlak-Vadócz urodziła się w Wojwodinie na terenie Jugosławii, 18 grudnia 1946 roku, w rodzinie węgierskiej.

W kwietniu 1971 ukończyła Wydział Lekarski Uniwersytetu w Nowym Sadzie z wyróżnieniem summa cum laude . Tu rozpoczęła swoją karierę zawodową i pracuje tu nadal, już jako profesor. Uczestniczy w nauczaniu studentów wydziału lekarskiego i stomatologii oraz spełnia rolę mentora w kształceniu podyplomowym i doktoranckim. Bierze również udział w anglojęzycznym kształceniu lekarzy na Uniwersytecie w Nowym Sadzie.

Podczas swojej trzydziestoletniej pracy zawodowej uzyskała stopień naukowy z biochemii lekarskiej (1978), z medycyny nuklearnej (1980) oraz fizjopatologii klinicznej (1986). Po zakończeniu własnych badań klinicznych i praktycznych w dziedzinie patologii układu moczowego, w 1986 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Karierę naukową rozpoczęła w 1978 roku od stopnia asystenta. Następnie, po otrzymaniu kolejnych stopni naukowych, w 1998 roku nadano jej tytuł profesora zwyczajnego (najwyższy stopień naukowy w Jugosławii).

Profesor Szedlak opublikowała 160 artykułów specjalistycznych i prac naukowych zarówno w jugosłowiańskich, jak i międzynarodowych czasopismach medycznych, przeglądach specjalistycznych i wydawnictwach konferencyjnych. Jej artykuł pt. "The effect of radiopharmaceutical choice on the assessment of the relative renal function in upper urinary tract obstruction". Eur J Nucl Med 1988; 14:32-36, został opublikowany przez czasopismo Current Science: Current Opinion in Radiology, 1989; Vol 1:460-467. Jest również współautorem czterech różnych specjalistycznych podręczników i monografii opublikowanych w Jugosławii.

Nazwisko profesor Szedlak figuruje w księdze pt. "Węgierscy naukowy za granicą", wydanej przez Węgierską Akademię Nauk w 1998 roku, jak również w rocznikach 1999 i 2000 wydawnictwa pt. "Who Is Who? - Outstanding achievements of business and professional women" (USA).  Włada pięcioma językami.
Od ponad 15 lat interesuje się również ziołolecznictwem, medycyną ortomolekularną, optymalnym sposobem odżywiania i suplementami żywieniowymi oraz tradycyjną medycyną chińską.

W wolnych chwilach, pani profesor Szedlak pełni stanowisko redaktora naczelnego serbskojęzycznej gazety wydawanej przez Jugosłowiańską Federację Fitness w Nowym Sadzie pt. "Nutrition&Health".
Dodatkowo piastuje stanowisko prezesa wyżej wymienionej Federacji, wspierając popularyzację ruchu fitness i zdrowego stylu życia. Równocześnie pełni funkcję przewodniczącej naukowej komisji lekarskiej Jugosłowiańskiej Federacji Fitness. Pani profesor Valeria Szedlak-Vadócz od blisko 10 lat współpracuje z CaliVita Internationa / California Fitness.
Dla CaliVita opracowała wiele nowoczesnych suplementów naturalnych opartych o najwnowsze badania naukowe m.in.: ParaProteX, XenaForm, VitaWomen, VitalMen, Cholestone, Smokerade, Ocean21, Zenthonic i Energy&Memory.

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.