Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
   

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Blog renatazarzycka.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

 SŁOWNIK - znaczenie nowych wyrazów w medycynie i żywieniu

      Skażenia -> Mykotoksyny -> SPORYSZ

    Sporysz (Secale cornutum) jest grzybem atakującym zboża, głównie żyto. Miód często zawiera sporysz, zatem nie jest też idealnym pożywieniem. Pleśń ta powoduje dziwne doznania i zachowania. Regulacje prawne określające dopuszczalną ilość sporyszu w żywności nie zapewniają dostatecznej ochrony.

Czy wiesz, że produkty uboczne sporyszu, są stosowane w lekach farmakologicznych służących leczeniu migreny. W skutek przedawkowania tych leków może nastąpić poważne zatrucie wątroby solwentami, śpiączka oraz swobodne ich odkładanie się w siatkówce oka.

Sporysz jest bardzo toksyczny dla wątroby. Wątroba jest elastycznym narządem i potrafi się regenerować, jeśli nie przeszkodzi jej w tym pleśń pochodząca z pożywienia lub leków. Wystarczy odpowiednie odżywianie oraz konieczne dłuższe oczyszczanie suplementami naturalnymi np. ParaProteX, OCEAN21, Liver Aid, C PLUS, C 1000 i wątroba będzie "jak nowa".

Na sporysz narażone są również osoby stosujące często pożywienie składające się z zimnych przekąsek zbożowych, które mogą sprzyjać rozwojowi grzyba. Aby chronić i ocalić wzrok, należy zatem przestrzegać unikania niebezpiecznego pożywienia, które mogłoby zawierać sporysz. Należy unikać pleśni w produktach żywnościowych, jak również dodatków zbożowych w "smacznych" jogurtach, które również często bywają skażone zarodnikami grzybów oraz musli.

Secale cornutum zawierający wiele alkaloidów, powoduje poronienia, skurcze naczyń wieńcowych upośledzające ukrwienie serca i kończyn, zaburzenie czynności tętnic i żył czyli np. chorobę niedokrwienną serca, niedotlenienie, chromanie przestankowe, ciągłe zimno w ręce i nogi oraz ich ich bladość czy też żylaki i zła praca zastawek pod kolanami.

Ciekawostką jest fakt, iż wraz z berylem, sporysz przyczynia się do rozwoju alkoholizmu. Sporysz występuje obficie w napojach alkoholowych (wino, piwo, wódka, koniak oraz ziołowe wyciągi na alkoholu). Alkohol i sporysz wchodzą w interakcję wzmacniająca działanie każdego z nich. Chroń wątrobę przed pleśnią i sporyszem, a uchronisz się przed szkodliwym nałogiem. Aby poprawić stan neurotransmiterów w mózgu, przy każdym posiłku stosuj Mega Protect (zestaw antyoksydantów ochronnych) oraz naturalny, silny zestaw Mega B (w tym 100mg niacyny, niezbędnej podczas zatrucia sporyszem). Do każdego posiłku dodawaj  1 tabletkę  naturalnej witaminy C np. z róży  w ilości 500ml - najkorzystniejsza witamina C z bioflawonoidami i różą C 500. Unikaj też nalewek ziołowych z alkoholem. Stosuj tylko samodzielne zioła w kapsułkach, tabletkach, w soku lub jako herbatki ze ziół kupowanych luzem.

Często zakażenie sporyszem przypisywane jest alergiom. Mechanizm polegający na "niewydolności" wątroby dobrze pasuje do koncepcji - ALERGIA. Jeśli dziecko zachowuje się dziwnie, pierwsza Twoja reakcja powinna polegać na wyeliminowaniu z diety produktów "niebezpiecznych": miód, płatki i musli, papki zbożowe, orzechy, syrop klonowy i wszelkie ziółka na alkoholu np. AMOL. Nie zapomnij podawać naturalną witaminę C z róży (unikaj synestetycznych  - zakwaszających organizm witamin np. krystalicznej witaminy C). Pożywienie podawaj zawsze świeże.

Sporysz jest zawsze spotykany w przypadku ataków padaczkowych. Naukowcy zastanawiają się, że być może już on sam również  wywołuje napady drgawek. W końcu padaczka jest przypadłością znaną od czasów starożytnych, istniejącą znacznie wcześniej niż zaczęto produkować chemikalia i rozpuszczalniki. Podobnie, sporysz jest zawsze obecny u schizofreników wraz z różnymi innymi mykotoksynami. Pleśń - szczególnie sporysz, ma działanie zwężające naczynia krwionośne, zmniejszając dopływ tlenu. Zwężenie naczyń krwionośnych w mózgu może prowadzić do niedotlenienia oraz np. do udaru.

Sporysz jest również obecny u schizofreników, inne mykotoksyny również. Od rodzaju i zmienności toksyn, zmieniają się też objawy: od nerwicy natręctw do paranoi, omamów, aż do stuporu (odrętwienia).

Podrażnienie skóry jest dolegliwością znaną od dawna. ogień św. Antoniego spowodowany był zatruciem sporyszem (grzybem zbożowym).

Czy wiesz, że...
 
w Babilonii wg. Starego Testamentu, masowe zatrucia zwane rojnicą wywołane były metabolitami zawartymi w sporyszu - ergotaminą i ergotoxyną?

Pamiętaj, że sporysz tworzy LSD - dwuetyloamid kwasu lizerginowego - substancję nieodpowiednią dla umysłu chorego.
Tego typu ergotoksyny  - np. LSD - działają w wyjątkowo małych dawkach (mniejszych niż 1 mikrogram to np. 1/1000 masy muchy) i nie rozkłada ich wysoka temperatura. Są toksyczne szczególnie dla niemowląt i starszych dzieci. Ich ślady możesz znaleźć w płatkach śniadaniowych, ziarnistym pieczywie, w miodzie, w winach i innych alkoholach. Toksynę tę zneutralizuje naturalna witamina C, którą profilaktycznie stosuj codziennie w dawce 500 mg na 15kg masy ciała (dla osoby dorosłej dawka profilaktyczna to 2 gramy dziennie na 60kg masy ciała podawana w 2 lub 3 mniejszych dawkach). Witamina C zabezpieczy Cię przed przykrymi skutkami toksyn, wolnych rodników, pleśni, bakterii chorobotwórczych, wirusów i wielu innych problemów ze zdrowiem.

Jeśli pojawia się u Ciebie lub kogoś bliskiego nietypowe zachowanie, wypowiadanie okrutnych, przykrych słów, złych, złośliwych opinii, niezwykłe, irracjonalne zachowania, brak panowania nad emocjami, brak poczucia rzeczywistości, agresja - należy pilnie podjąć kuracje oczyszczania z toksyn, jak również regeneracje wątroby i całego organizmu. Aby zniwelować toksyny pochodne od sporyszu, wystarczy dodać do pożywienia naturalną witaminę C, co już zapewne wiesz. Rozkład sporyszu przez wątrobę trwa dłużej (do 20 minut) po podaniu witaminy C. Pamiętaj o długotrwałej profilaktyce  Mega Protect, naturalny, silny zestaw Mega B, C 500 lub C 1000 oraz enzymoterapia i chlatacja poprzez zastosowanie OCEAN21, Strong Bones lub innych suplementów chlatowanych.

Na koniec bardziej naukowe zagadnienie dla fizyków a dla pozostałych ciekawostka - częstotliwość sporyszu jak podaje dr H.R.Clarc to 295KHz.

<- Skażenia <- Mikotoksyny <- SPORYSZ

Bibliografia

*****************

Wpisz się do bezpłatnej SUBskrypcji
- zawiadomimy Cię o nowościach w naszym serwisie.

Zobacz nasze opracowanie  NEWSLETTER na temat grzybów w organizmie   TUTAJ

Jeśli masz problem - pomożemy Ci w jego rozwiązaniu
napisz do nas - Kontakt


 


© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.