Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
   

Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy

 

 
 
 
   

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 

UWAGA!

Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy.
Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat.

Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od naszych Klubowiczów stosujących suplementy CaliVita - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) - zapytaj specjalistów w zakresie suplementów
tutaj >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

  Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
  Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia   Probiotyki    Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.    subskrypcja  
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Ocean21Noni

ZENTHONIC  Śmiertelna bakteria  TOKSYNY  Klub CaliVita 


CHOROBY>>>  RZEŻĄCZKA

Chorobę wywołuje bakteria dwoinka rzeżączki, zwana po łacinie Neisseria gonorrhoeae. Ten drobnoustrój żyje w wilgotnych i ciepłych okolicach ciała, włączając w to drogi moczowo-płciowe, jamę ustną i odbytnicę. Tam znajduje warunki do szybkiego wzrostu i rozmnażania. Bakterie te rosną parami i stąd pochodzi ich nazwa.

RZEŻĄCZKA Jest bardzo rozpowszechnioną chorobą. Wywołana jest przez bakterię znajdującą dogodne warunki do rozwoju na błonach śluzowych narządu moczowo-płciowego.


Czynniki wywołujące
Dwoinki rzeżączki, czyli gonokoki, bakterie zawarte w wydzielinie z zakażonych błon śluzowych; poza organizmem szybko giną, zwłaszcza pod wpływem wysychania i temperatury. Zakaźność przez stosunki seksualne jest bardzo duża.

Okres wylęgania
U mężczyzn 3 do 5 dni, u kobiet 7-14.

Zakażenie
Przeniesienie gonokoków następuje przez stosunki seksualne, zakażenie drogą poza płciową osób dorosłych może się zdarzyć tylko wyjątkowo.

Objawy
Są odmienne u obu płci.

U mężczyzn - obfity wyciek ropnej białawej wydzieliny z cewki moczowej oraz pieczenie, zwłaszcza przy oddawaniu moczu. Objawy są najczęściej bardzo wyraźne i skłaniają zwykle chorego do zgłoszenia się do dermatologa, rzadko bywają nieznacznie tylko wyrażone. W przypadku kontaktów analnych może być zakażony odbyt. Nie leczona rzeżączka prowadzić może do powikłań np. zapalenia najądrzy powodującego czasami niepłodność, zapalenia prostaty, zapalenia stawów, a nawet zapalenia opon mózgowych.

U kobiet - objawy w postaci upławów są słabo zaznaczone, a często brak ich zupełnie. Może być zakażony też odbyt. Jeśli objawom nie towarzyszą dolegliwości, bywają one niezauważone. Nie leczenie prowadzi do powikłań, najczęściej zapalenia jajowodów i jajników (przydatków), którego następstwem może być ciąża pozamaciczna, a często niepłodność; zdarza się też zakażenie uogólnione i zapalenie stawów.

Zakażenie w czasie ciąży - grozi zakażeniem w czasie porodu oczu dziecka i upośledzeniem, a nawet utratą, wzroku. U dziewczynek mogą się zdarzać zakażenia poza płciowe od chorych rodziców.

Powikłania
To, co jest najbardziej niebezpieczne w związku z zakażeniem dwoinką rzeżączki, to zapalenie narządów miednicy mniejszej. Występują wtedy bóle brzucha, ból w trakcie stosunku, krwawienia międzymiesiączkowe i gorączka.

Niestety, nie wychwycona w odpowiednim momencie i nie leczona choroba może uszkodzić wyściółkę jajowodu, doprowadzając do jego bliznowacenia i w konsekwencji, w wielu przypadkach, do niepłodności.

Może się również zdarzyć, że bliznowacenie jest tylko częściowe. Wtedy zapłodnione jajo zatrzymuje się "na przeszkodzie" w drodze do jamy macicy. Nie obumiera jednak, ale rozwija się dalej (najczęściej w jajowodzie) - w ten sposób powstaje ciąża jajowodowa (albo szerzej - pozamaciczna lub ektopowa). Jest to bardzo niebezpieczny stan, bowiem ciąża nie kończy się wcale porodem. Przeciwnie - jajowód pęka, a przerwane naczynia krwionośne są źródłem znacznego krwotoku i wstrząsu. Jeśli nie zareaguje się odpowiednio wcześnie, może dojść do zgonu.

Innym, bardzo rzadkim powikłaniem jest rozprzestrzenienie się infekcji z dróg rodnych do stawów na drodze krwionośnej. Równie rzadkie jest rzeżączkowe zapalenie jąder u mężczyzn, co jednak podobnie jak u kobiet może skończyć się niepłodnością.

Noworodek też
Jednak to wcale nie koniec kłopotów. Zarażona kobieta w ciąży może przenieść infekcję w trakcie porodu na noworodka, wywołując u niego ciężkie zakażenie tkanek oka. To właśnie dlatego rutynowo, prawie natychmiast po urodzeniu, wkrapla się dziecku do worka spojówkowego azotan srebra zabijający dwoinki rzeżączki. Nazywamy to zabiegiem Cred-go.

Nieleczona rzeżączka na skutek osłabienia bariery ochronnej stwarzanej przez śluzówkę zwiększa też ryzyko zakażenia się innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, m.in. AIDS.

Rzeżączka sprzyja rakowi pęcherza

26-01-2007; źródło: Goniec Medyczny

Analizując historie choroby 51 529 mieszkańców USA naukowcy z Harvard School of Public Health znaleźli 286 przypadków raka pęcherza. Okazało się, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem tą chorobą weneryczną a rakiem pęcherza. Prawdopodobnie powodowany przez gonokoki stan zapalny sprzyja rozwojowi raka.

Rozpoznanie
Może być ustalone tylko przez lekarza w oparciu o wynik badania bakteriologicznego wydzieliny z miejsc zajętych chorobowo.


Leczenie
Jest bezpłatne w poradniach dermatologicznych. Nie ma rejonizacji (można wybrać dowolną poradnię), niepotrzebne skierowanie. Najczęściej stosowane są duże dawki penicyliny, w razie potrzeby inne antybiotyki. Jednocześnie powinni być leczeni oboje partnerzy. Leczenie jest wysoce skuteczne, zawsze jednak konieczna jest kontrola mikrobiologiczna po leczeniu; do czasu jej ukończenia należy powstrzymać się od stosunków płciowych

Należy pamiętać, że każdą chorobę w początkowym stadium da się wyleczyć. Ważne jest, aby nie zaniedbać niepokojących objawów. Zlekceważenie małych symptomów chorobowych może przerodzić się w poważne choroby przewlekłe. A to krok do powstania nowotworów czy do niepłodności. Warto chociażby dla własnego komfortu psychicznego zgłosić się do ginekologa z niewielkim objawem niepokojącym nas.

Nie tylko penicylina
Podstawowym leczeniem była dawniej kuracja penicyliną. Jednak od momentu jej wynalezienia i zastosowania m.in. w chorobach wenerycznych upłynęło już dużo czasu. Bakterie zdążyły się na nią uodpornić.

Na szczęście penicylinę można zastąpić innymi antybiotykami. Jednym z nich jest ceftriakson, należący do grupy cefalosporyn. Jest on niezwyle wygodny w stosowaniu (i skuteczny) - wystarczy bowiem jeden zastrzyk domięśniowy. W jednej dawce można również przyjąć cefiksym, ciprofloksacynę lub ofloksacynę, z tym że doustnie, a nie w postaci iniekcji. Dwa ostatnie antybiotyki należą do grupy fluorochinolonów i nie mogą ich przyjmować kobiety w ciąży oraz młodzież do 18. r.ż.

Leczenie nie jest jednak tak proste, jak by się to mogło wydawać. W niektórych krajach z racji tego, że rzeżączka występuje razem z innymi chorobami wenerycznymi (np. zakażeniem chlamydiami), dodaje się jeszcze jeden antybiotyk, np. doksycyklinę czy azytromycynę.

Poza tym należy zbadać (o czym często się nie pamięta) wszystkich partnerów seksualnych chorej osoby. Jeśli są zarażeni, to trzeba oczywiście ich leczyć, i to bez względu na to, czy odczuwają objawy, czy też infekcja przebiega bezobjawowo. W trakcie kuracji należy oczywiście unikać kontaktów seksualnych.

Po zakończonym leczeniu powinno się przeprowadzić badanie kontrolne, zdarza się bowiem, że dany szczep bakterii jest oporny na podawane leki. Wtedy należy zastosować kurację innym antybiotykiem.

Równolegle z antybiotykami należy wzmacniać układ obronny organizmu, a szczególnie mikroflorę stosując naturalne preparaty -  suplementy wspomagające leczenie.


Jak sobie poradzić  stosując naturalne metody wspomagające?

Podawaj natychmiast duże ilości zasiedlającej jelito mikroflory najlepiej w postaci produktów o dużej ilości flory acidophilus np. AC Zymes >>>  oraz wspomagającego leczenie biegunek, tonizującego bakteryjne toksyny ziołowego preparatu tzw. "Zielony uzdrowiciel " - Green Care>>>

Pacjent misi mieć pilny dostępu do aparatury wspomagającej oddychanie!

============================================

Aby odtruć organizm z resztek bakterii i oczyścić z toksyn po biegunce, przez kolejne miesiące (tak jak długo żyją przetrwalniki), stosuj szczególnie:
Nopalin,
AC Zymes - więcej >>>
Liver Aid  - więcej >>>
Green Care - więcej>>
Garlic Caps więcej >>>
oraz
2 miesiące ParaProteX  i wymiennie 2 miesiące  Pure Yucca na zmianę.

Podczas kuracji warto wypłukiwać toksyny z organizmu podając OCEAN21 lub wymiennie Liquid Chlorophyll albo liofilizowany owoc noni w postaci Polinesian NONI - bogactwo leczniczych enzymów.
Produkty te wskazane są również podczas poważnego zatrucia organizmu toksynami pasożytniczymi np. SEPSA (posocznica) jako silna antytoksyna. Więcej tutaj>>>.

Przez 2-4 miesiące stosuj dawki lecznicze w . produktów, a dalej profilaktyczne. Szczegóły dawkowanie w odtruwaniu organizmu tutaj>>>
.
W ciągu tych kilku miesięcy kuracji, stosuj odpowiednie żywienie, wymagane w chorobach i  po  infekcji i przywracaj pilnie przyjazną mikroflorę, odtruwające wątrobę oraz przywracające homeostazę w całym organizmie.  Zobacz tutaj >>>

============================================

Zapobieganie
Z powodu dużego ryzyka i możliwości łatwego przeoczenia choroby bardzo ważnym zagadnieniem staje się jej zapobieganie. Najważniejszym środkiem wydaje się tutaj regularne i prawidłowe stosowanie prezerwatywy przez mężczyzn. Należy dodać, że podstawowym czynnikiem ryzyka są stosunki seksualne z więcej niż jednym partnerem lub z osobą, która sama ma wielu innych partnerów.

Oczywiście wystąpienie objawów infekcji nie oznacza jeszcze powikłań, które rozwijają się dopiero po pewnym (zwykle długim) czasie. Oprócz zapobiegania ważne jest więc także wczesne rozpoznanie i odpowiednie leczenie. Oznacza to uważną obserwację własnego ciała i jego reakcji, włącznie z często pomijaną "sferą intymną".

Zobacz też: zatrucia toksynami

Ciekawostka!!!

Pewnie mało kto wie, że w homeopatii stosuje się lizat z rzeżączkowych wydzielin cewki moczowej osób nieleczonych!

Już same nazwy tych surowców sugerują jakiś baśniowy świat czarów i rzeczy niemożliwych. Znajdują tu zastosowanie np.:
Rana Bufo – trujący płyn gruczołowy ropuchy pospolitej
- Carduus Marianus – ocet Matki Boskiej (roślina);
- Coccus cacti – pluskwiak meksykański - mszyce o nazwie koszenila
(tylko samice!)
- Lac caninum – mleko psie
- Medorrhinum – lizat z rzeżączkowych wydzielin cewki moczowej osób nieleczonych (a fe!)
- Vipera redi – jad żmii żebrowatej itd., itd.

Czy to wszystko działa w dawkach homeopatycznych?

Rozcieńczenia leków homeopatycznych sięgają rzędu 10400 (tzn. na 1 cząsteczkę substancji czynnej przypada 10400 części rozpuszczalnika).
W takim rozcieńczeniu nie ma nawet cząsteczki (liczby Avogadro). Chemik się uśmieje, ale francuski immunolog Jacques Benvenito stworzył teorię jakoby rozpuszczalnik zachowywał pamięć o właściwościach substancji w nim rozpuszczanej.

Jedni uważają, że nie, inni, że tak, a jeszcze inni, że działa jak placebo.

Są na świecie rzeczy, o których się mędrcom nie śniło...


CHOROBY   <<<   RZEŻĄCZKA


Kiedy antybiotyki działają "za dobrze" >>>

FORUM     DYSKUSYJNE    DLA   CZYTELNIKÓW


OWOC BOGÓW - MANGOSTAN

 

Wzmacnia organizm, wzbogaca go w bioenergię i niezbędne składniki, działa silnie przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo dzięki temu, iż jest najsilniejszym antyoksydantem znanym w przyrodzie. Mangostan to również pomoc w infekcjach

Do serwisu zapraszamy już w czerwcu 2006
Tym czasem więcej tutaj >>>

 


 

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.