Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
   

 

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA!

Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy.
Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat.

Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od naszych Klubowiczów stosujących suplementy CaliVita - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) - zapytaj specjalistów w zakresie suplementów
tutaj >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

 SŁOWNIK - znaczenie nowych wyrazów w medycynie i żywieniu


Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
  Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia   Probiotyki    Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.    subskrypcja  

 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Ocean21Noni
 Śmiertelna bakteria 
    Klub CaliVita 


Pasożyty człowieka -> Bakterie -> Pseudomonas aeruginosa

Pseudomonas aeruginosa

Pałeczki z rodzaju Pseudomonas są szeroko rozpowszechnione w przyrodzie. Występują w glebie, wodzie, ściekach i w powietrzu. Rosną w temperatur 4-43°C oraz w warunkach pH obojętnego lub zasadowego (7,0-8,5), przy czym temperatura optymalna do wzrostu to 30°C przy pH 7,0. Występują w glebie, wodzie, ściekach i w powietrzu. Niektóre gatunki są chorobotwórcze dla roślin i zwierząt. Wśród nich na pierwszy plan wysuwają się pałeczki Pseudomonas aeruginosa.
Pałeczka ropy błękitnej Pseudomonas aeruginosa to bakteria, która często atakuje ludzi przewlekle chorych i długo leżących w szpitalu. Jej obecność w płucach wywołuje przewlekły proces zapalny, który w końcu prowadzi do zniszczenia dużych obszarów tkanki płucnej, skurczów oskrzeli wywołanych reakcją zapalną i poważnych kłopotów z oddychaniem.

 

Komórki pałeczki z rodzaju Pseudomonas  kryją w sobie ponad 5500 genów. Jest to dość dużo jak na bakterie i prawdopodobnie dlatego pałeczka ropy błękitnej potrafi szybko się uodpornić na większość antybiotyków a leczenie zakażeń na tle Pseudomonas aeruginosa jest trudne.

 

Chorobotwórczość pałeczek ropy błękitnej jest związana z szeregiem metabolitów przez nie wytwarzanych. Należą do nich: egzotoksyna A, enterotoksyna, endotoksyna (lipopolisa-charyd - LPS), hemolizyny, leukocydyna, enzymy proteolityczne i zewnątrzkomórkowy śluz. Leczenie zakażeń na tle Pseudomonas aeruginosa jest trudne, gdyż są one oporne na liczne antybiotyki stosowane w terapii antybakteryjnej i tak drobnoustroje te są wrażliwe in vitro na imipenem, piperacylinę, polimiksyny i częściowo na gentamycynę, neomycynę i karbenicylinę. Lekooporne szczepy Pseudomonas aeruginosa powstają na drodze mutacji i przenoszenia materiału genetycznego. Dlatego też naukowcy stale poszukują środków, które mogłyby wspomóc konwencjonalne antybiotyki, na które bakterie coraz częściej są oporne.

Czy wiesz że...
... naukowcy stale poszukują środków, które mogłyby wspomóc konwencjonalne antybiotyki?

  Gal koniem trojańskim Pseudomonas!
 

Tym środkiem może stać się wiele pierwiasktów zawartych w OCEAN21. Szczególnym wśród nich jest gal (Ga, łac. gallium) - pierwiastek występujący w śladowych ilościach w przyrodzie.  Ciekawą własnością galu jest jego niska temperatura topnienia (ok. 29,8 °C) i wysoka temperatura wrzenia. Do tej pory gal nie posiadał żadnego znaczenia biologicznego, ale istniały podejrzenia, że ma on wpływ na szybkość przemiany materii. Nie wykazuje on działanie toksycznego.

Pałeczka ropy błękitnej dość łatwo myli ten pierwiastek z innym niezbędnym w procesie wzrostu - żelazem i ginie kiedy pobierze go za dużo. Jony galu są podobne pod względem wielkości do jonów żelaza, jednak nie mają takich samych właściwości. Pałeczki ropy błękitnej potrzebują żelaza do syntezy DNA, transportu energii oraz obrony przed oksydacją. Jego brak powoduje zahamowanie wzrostu oraz zapobiega tworzeniu przez bakterie biofilmu, który sprzyja przewlekłym zakażeniom. Gal unieszkodliwia bakterie zarówno wolno żyjące jak i te w postaci biofilmu.

Gal może wypierać żelazo z jego związków. Wielu naukowców sądzi, że może on się stać nowym skutecznym lekiem na liczne choroby spowodowane przez te bakterie. Kiedy dodano jonów galu do koloni P. aeruginosa na szalkach Petriego liczba bakterii spadła 1000-krotnie.

Z kolei wdychanie związków galu uchroniło myszy przed ostrymi i przewlekłymi infekcjami płuc. Gal stał się koniem trojańskim, który zakłóca metabolizm żelaza i w ten sposób unieszkodliwia chorobotwórcze bakterie. W USA związki tego metalu zostały już zaaprobowane przez FDA (Food and Drug Administration) jako lek i są stosowane w leczeniu hiperkalcemii towarzyszącej nowotworom.
 

Leczenie naturalne i profilaktyka

Jak sobie poradzić podczas ostrej biegunki stosując naturalne metody wspomagające?

Podawaj natychmiast duże ilości zasiedlającej jelito mikroflory najlepiej w postaci produktów o dużej ilości flory acidophilus np. AC Zymes >>>

Młody absolwent UW Andrzej Prokopiuk z Zakładu Morfogenezy Instytutu Biologii Eksperymentalnej, który zajął się dotychczas niebadanymi pałeczkami ropy błękitnej, których szczepy znane są medycynie jako bakterie wywołujące zapalenia opon mózgowych, zakażenia dróg moczowych i zakażenia dróg oddechowych - często o ciężkim przebiegu, zagrażającym życiu chorych z obniżoną odpornością. Dowiódł w swoich badaniach i udokumentował, że koci pazur (vilcacora) jest zwycięzcą w walce z groźnymi pałeczkami ropy błękitnej. Antybakteryjne właściwościami kociego pazura (Uncaria tomentosa) znajdziesz w IMMUNAID >>

Naturalna witamina C z owoców dzikiej róży, zawsze skuteczna w walce z zakazeniami C 1000 >>

Podczas wszystkich infekcji stosujemy Garlic Caps >>

Przez 2 miesiące stosuj  ParaProteX  wymiennie co 2 miesiące z Pure Yucca  - na zmianę.

Jako naturalna antytoksyna podaje się chlorofil w postaci produktu Liquid Chlorophyll lub Ocean21

Więcej na temat chlorofilu -
 http://www.algi.pl/chlorofil.html

Dla dla niemowląt i kobiet w ciąży podajemy Polinesian NONI w odpowiedniej mniejszej dawce.
Szczegóły - http://www.noni.com.pl/oczyszczanie.html

Do walki z bakteriami oraz do wzmacniania organizmu i działania przeciwzapalnego z powodu zatoksycznienia bakteryjnego, zastosuj też ZENTHONIC z owocu "bogów" mangostan>>>
(w czerwcu 2006 ukaże się bogata informacja na jego temat - informacja tutaj>>>)

Ponieważ podczas infekcji Clostridium perfringens rozkładane jest białko transportowe - lecytyna, które jest również budulcem układu nerwowego i błony komórkowej, w celu pełniejszej ochrony należy podawać dość znaczne dawki naturalnych preparatów z lecytyny zawierających inozytol i fosfatydylocholinę. Najlepszy koncentrat stanowi Triple Potency Lecithin - szczegóły>>>

============================================

W dalszej profilaktyce, aby odtruć organizm z resztek bakterii, oczyścić z toksyn po biegunce, a szczególnie przywrócić tam prawidłowe środowisko, przez kolejne miesiące (tak jak długo żyją przetrwalniki), stosuj szczególnie:
Nopalin - więcej>>>,
AC Zymes - więcej >>>
Liver Aid  - więcej >>>
Zenthonic - więcej>>>   lub Ocean21 >>  lub wymiennie Liquid Chlorofil>>
oraz
przez 2 miesiące stosuj  ParaProteX  wymiennie co 2 miesiące z Pure Yucca  - na zmianę.

Przez 2-4 miesiące stosuj dawki lecznicze w.w. produktów, a dalej profilaktyczne. Szczegóły dawkowanie w odtruwaniu organizmu tutaj>>>
.
W ciągu tych kilku miesięcy kuracji, stosuj odpowiednie żywienie, wymagane w chorobach i  po  infekcji i przywracaj pilnie przyjazną mikroflorę, odtruwające wątrobę oraz przywracające homeostazę w całym organizmie.
Zobacz tutaj >>>

Podczas kuracji warto wypłukiwać toksyny z organizmu podając wymiennie  OCEAN21 lub liofilizowany owoc noni - bogactwo leczniczych enzymów. Produkty te wskazane są również podczas poważnego zatrucia organizmu toksynami pasożytniczymi np. SEPSA (posocznica) jako silna antytoksyna. Więcej tutaj>>>.

Bibliografia

1) G. Virella – Mikrobiologia i choroby zakaźne. Wydanie I polskie pod redakcją Piotra B. Heczko. Wyd. Medyczne Urban&Partner, Wrocław 2000.

2/ A.Deryło - "Parazytologia i akaroentomologia medyczna" -  Warszawa 2002

3/ R. Kadłubowski „Zarys Parazytologii Lekarskiej”

4)Władysław T. Dobrzański – Zarys Mikrobiologii dla farmaceutów. PZWL, Warszawa 1980.

5) B. Mach, K. Ulewicz – Zarys Kliniki Chorób Zakaźnych i Tropikalnych. Tom I. Wyd. AM im. Mikołaja Kopernika w Krakowie, Kraków 1986.

6) G. L. Bongiovanni – Kompendium gastroenterologii klinicznej. PZWL, Warszawa Warszawa1988.

7) W. Brühl, R. Brzozowski – Vademecum lekarza ogólnego. PZWL, 1983.

8) "The transition metal gallium disrupts Pseudomonas aeruginosa iron metabolism and has antimicrobial and antibiofilm activity", JCI Online First. Published online on March 15, 2007

9) Dave Mosher, "Mighty Metal Vanquishes Super-Bacteria", ScienceNOW Daily News, 15 March 2007
- http://biot.ar.szczecin.pl/?id_strony=119&id_dzialu=41&parent=0

 


<- Pasożyty człowieka <- Pierwotniaki <- Bacteroides fragilis

*****************

Wpisz się do bezpłatnej SUBskrypcji
- zawiadomimy Cię o nowościach w naszym serwisie.

Zobacz nasze opracowanie  NEWSLETTER na temat grzybów w organizmie   TUTAJ

Jeśli masz problem - pomożemy Ci w jego rozwiązaniu
napisz do nas - Kontakt


OWOC BOGÓW - MANGOSTAN

 

Wzmacnia organizm, wzbogaca go w bioenergię i niezbędne składniki, działa silnie przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo dzięki temu, iż jest najsilniejszym antyoksydantem znanym w przyrodzie. Mangostan to również pomoc w infekcjach

Do serwisu zapraszamy już w czerwcu 2006
Tym czasem więcej tutaj >>>


Ciekawostka

Pałeczka ropy błękitnej ma również zastosowanie w ochronie środowiska, bowiem wykorzystywana jest przy rozkładzie związków ropopochodnych, które w obecnie stanowią dość duży problem ekologiczny. Substancje te powodują coraz częstsze skażenie otwartych zbiorników wodnych, wód gruntowych i ziemi uprawnej oraz mogą powodować poważne następstwa wynikające z silnie toksycznego i kancerogennego ich charakteru. Pałeczki Pseudomonas aeruginosa wykazują szybki wzrost w obecności ropy naftowej oraz wysoką tolerancję na rosnące stężenie substratu. Badania wykazały, że dziewięciodniowa hodowla w obecności 6% oleju napędowego skończyła się zużyciem substratu w ilości 60-90%. Stopień degradacji węglowodorów przez te bakterie zależy od ich indywidualnych właściwości oraz od warunków środowiskowych.

Zaszeregowano tu 245 gatunków Pseudomonas, z czego scharakteryzowano tylko 29. Są tlenowymi, Gram-ujemnymi pałeczkami Pseudomonas, które nie tworzą otoczek i przetrwalników. Prawie połowa gatunków z rodzaju Pseudomonas wytwarza barwniki fenazynowe, fluoryzujące i niefluoryzujące, dyfundujące do podłoża oraz barwniki karotenoidowe (karotenoidy), które do podłoża nie dyfundują. Są to barwniki o kolorze zielonym, niebieskim, brązowym, czerwonym, łososiowym, żółtym i fioletowym. Różne szczepy i gatunki z rodzaju Pseudomonas wydzielają także kwas fenazyno-1-karboksylowy, oksychlorafinę i jodyninę, które mogą być wydzielane razem lub oddzielnie.

 

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.