Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
 

 

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER
NONI

 

 

 

OCEAN21

ALGI MORSKIE, ALOES, PAUDARCO, ŻURAWINA, WYCIĄG Z GREJFRUTA, BOGACTWO MINERAŁÓW

 

 

 


CHELATOTERAPIA
PROSTATA
RAK, NOWOTWORY
MIAŻDŻYCA

www.mangostan.pl

 

   Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Noni
 Śmiertelna bakteria  
Klub CaliVita - najniższe ceny suplementów Sklep Internetowy

UWAGA!

Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy.
Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat.

Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od naszych Klubowiczów stosujących suplementy CaliVita - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) - zapytaj specjalistów w zakresie suplementów
tutaj >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CENNIK

 

 
 
Szukaj w serwisie:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAMÓWIENIA

 

 
 
 
 
 
Szukaj w serwisie:
 
 
 
 

.

    Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Noni
 Śmiertelna bakteria  
Klub CaliVita - najniższe ceny suplementów Sklep Internetowy

 

G.P.Małachow " Oczyszczanie organizmu i prawidłowe żywienie"

"(...) Jeśli system samooczyszczania organizmu nie działa zbyt sprawnie - jelito, wątroba i nerki są niedrożne - zostały przepełnione, jeśli spożywa się dużo krochmalistego i tłustego jedzenia, które nie jest wyprowadzane przez wyżej wymienione organy, w tym wypadku uruchamiają się kolejne kanały wydalnicze.

Najpierw włącza się (zastępczy kanał) jama nosowo-gardłowa (migdałki, zatoki, płuca). Ona wyrzuca na zewnątrz w postaci flegmy krochmaliste, tłuste i inne złogi. Stąd wszystkie nasze ciągłe pochrząkiwania, charkania i smarkania.

Jeśli i ten kanał wydalniczy zostanie zbytnio obciążony, włączone są dodatkowe: zatoki, kanał słuchowy w uszach, u kobiet - pochwa maciczna, ropieją oczy. Mało ruchliwy tryb życia, praca na siedząco, gwałtownie hamuje krwiobieg w miednicy - powstaje zastój krwi. Jest to druga przyczyna, dlaczego właśnie tu gromadzi się flegma - u mężczyzn wokół prostaty, u kobiet - w jajnikach powodując cystę.

Jeżeli najbardziej szkodliwe produkty takie jak m.in.: zimne lub tłuste mleko, śmietana, lody są spożywane zbyt często, to wg. Mikio Kuszi (specjalista makrobiotyk) na pewno będziecie mieć cystę (np. piersi, jajników lub u mężczyzn przerost prostaty). Dalej w tej cyście przerastają zarodniki pleśni i powstaje rak, dający metastazę. Sami go żywimy, sami go pielęgnujemy, a potem dziwimy się - skąd?

Jeśli i to jest niewystarczające lub z jakiegoś powodu te kanały są zamknięte - włączają się dwa ostatnie - płuca i skóra.

Skóra sygnalizuje obciążenie organizmu złogami poprzez brzydkie zapachy, wysypkę, pryszcze, różnego rodzaju egzemy, czyraki (nieprawidłowe łączenie pokarmów)...(...)"

CZWARTY KANAŁ OCZYSZCZANIA -  UKŁAD LIMFATYCZNY >>

PIĄTY WAŻNY KANAŁ OCZYSZCZANIA -  STOPY >>


Doktor A. Posze pisze:

"... Zauważyłem, że kobiety chore na raka piersi w 9 wypadkach na 10 miały kłopoty z pracą jelita..."

Równolegle z terapią oczyszczania ziołami ParaProteX, Pure Yucca lub Green Care, które walczą z pasożytami na swój sposób, prowadź kuracje wypłukującą toksyny wytwarzane przez pasożyty, jak również powstałe w wyniku ich wybijani - stosuj Polinesian NONI Liquid (sok liofilizowany , który usprawnia usuwanie toksyn, jednocześnie wypłukuje metale ciężki  i inne chemiczne związki z dodatków zapachowych i smakowych w żywności, z leków farmakologicznych, z pasty do zębów, szamponów, lakieru do paznokci, szminki, spalin samochodu i wielu innych, na jakie się narażasz przez lata. To również sprawcą Twoich chorób. Dopóki nie usuniesz toksycznych związków, dopóty choroba będzie powracać.

Zastępczym odpowiednikiem Polinesian NONI może z powodzeniem być Liquid Chlorophyll - koncentrat chlorofilu>>

POLINESIAN NONI - odkwaszanie jelit, nerek, wątroby , neutralizacja toksycznych jadów pasożytów, grzybów i bakterii chorobotwórczych.  Podawać   30 ml 2 lub 3 razy dziennie - rano na czczo oraz na pół godziny przed posiłkami.
 Dawkowanie soku NONI >>
 Zamów>>

Przykre objawy związane ze wstępną kuracją odtruwania i oczyszczania organizmu z pasożytów i toksyn, są normalne, choć występują tylko o części osób. Są one jednak dobrze znane w medycynie naturalnej jako reakcja ozdrowieńcza - nazywa się je też HREX'em - to tzw. reakcja Jarisha- Herxheimera

Toksyczne związku należy usuwać również z wątroby i tu, po przeprowadzeniu intensywnej kuracji oczyszczającej a pasożytów produktem ParaProteX, warto "wyremontować" wątrobę, aby ta skuteczniej neutralizowała toksyczne związki. Stosujemy w tym celu naturalny produkt Liver Aid.

L-cysteina zawarta w Liver Aid

W chronicznych chorobach typu np. raki, HIV czy np. autyzm - w grę wchodzą również pasożyty odzwierzęce - na które nie ma lekarstwa! Częstotliwości owszem są ale problem polega na tym, ze te pasożyty noszą w sobie bakterie a te wirusy. Zabijając jednego wysypują się inne jeszcze gorsze.
Hulda pisze o tasiemcach odzwierzęcych (od psów) które w ludzkim ciele przybierają formę cyst i siedzą schowane nie atakowane przez nasz system odpornościowy wędrując - atakują rożne narządy.
Obecność toksyn w organizmie człowieka (np. używanie kropli do nosa, lęków, zatrucie wody etc) powoduje „rozszczelnienie” tych cyst i wysypanie. Smutne to bo wciąż nie ma na to lekarstwa Hulda daje jednak nadzieje. Ozonator służy do ozonowania oleju z oliwek (około 20 min) picie tego powoduje rozpuszczenie membran cyst i perforacje zalążków (ozon) a cysteina ma podobny wpływ  ale działa na inne "gady". Jednocześnie odtruwając z metali i złogów toksycznych. Zatem stosowanie Liver Aid zawierające wiele składników odtruwających w tym L-cysteinę jest pomoce w kuracja antypasożytniczych np. glistnica (ascaroza), lamblioza, tasiemczyca i innych.

Co do cyst tasiemców utkwionych w tkankach doskonale nadaje się Shark Aid, która wraz z kuracja na pasożyty była skutecznie stosowana na bąblowca.

==

Przy każdej kuracji oczyszczające czy to cały organizm z toksyn, czy z pasożytów, czy tylko będzie to wątroba, zawsze wspomagamy kurację udrożnieniem podstawowego kanału oczyszczania, jakim jest jelito. Stosujemy NOPALIN lub Green Care (szczególnie: nadkwasota, zgaga, refluks żołądkowo -przełykowy, helicobakter pylorii, wrzody żołądka i dwunastnicy)  i zasiedlamy ,,przyjazną" mikroflorę acidophilną - pomoże AC Zymes.


Od 2010 - mamy juz inne, nowsze opakowania ( na zdjciu poprzednie opakowania)

 Zamówienia>>   

Równolegle prowadź oczyszczanie stomatologiczne (wyrzuć plomby amalgamatowe, które zawierają rtęć i nikiel), oczyszczanie otaczającego Cię środowiska oraz zrób "remanent" w pożywieniu.

Trzymając w domu zwierzaka, narażasz się na ciągły powrót infekcji i musisz mieć tego świadomość. Nawet kiedy wybijesz już pasożyty w swoim organizmie, to zanim zasklepią się po nich kanały ich wędrówek minie kilka miesięcy na regeneracje tkanek i zatarcie szlaków. Dzięki zwierzętom w domu (pieski, kotki, papużki, rybki i inne) nowe pasożyty pochodzenia zwierzęcego, nawet te najmniejsze, z pewnością wykorzystają niszę pozostawiona przez przywry, larwy glist (Ascaris, choroba ascaroza) lub inne pasożyty i dojdzie do kolejnej inwazji.

Podobne objawy można uzyskać stosując niedogotowane pożywienie: mięso, mleko, jaja, często zainfekowane np. shigellą lub salmonellą.

Często cała rodzina musi poddać się kuracji oczyszczania z pasożytów, jak również zwierzęta, których nie chcemy się pozbyć.

Chora osoba powinna jednak pozostać na ziołach odrobaczających np. ParaProteX w dawce profilaktycznej, aż w 100% minie zagrożenie nawrotu choroby, co zdaniem dr H.R. Clark może trwać minimum rok, a w wielu przypadkach np. przy drożdżakach nawet 2 lata.

Cały czas wskazana jest również terapia zasiedlająca mikroflorę w jelicie  -
stosowanie AC Zymes i nie dopuszczanie do rozwoju pasożytów w układzie trawienie. W tym pomaga nam NOPALIN. Po usunięciu pasożytów, produkty podstawowe stosujemy jeszcze w dawkach profilaktycznych minimum 1 do 2 lat z uwagi na fakt, iż wszystko co żyje w przyrodzie, chce przetrwać, a my nie możemy lekceważyć przeciwnika.

Bakterie i inne pasożyty potrafią się dobrze maskować i ukrywać w naszym organizmie. Kiedy tylko widzą, iż nasza odporność osłabła, kiedy równowaga kwasowo - zasadowa zostaje zaburzona przez złą dietę lub leki farmakologiczne (chemiczne) albo inne chemiczne związki, kiedy w dodatku pozostały nie zarośnięte "trasy do wędrówki", szybko powracają w chore miejsce i nie tracą czasu na rozmnażanie.

Aby przyspieszyć procesy regeneracyjne warto wzmocnić odporność i dobrze uzupełnić składniki odżywcze zgodnie z grupą krwi. Podajemy profilaktycznie 2 gramy dziennie naturalnej witaminy C (nie krystalicznej - syntetycznej) i multiwitaminę do grupy krwi VITAL, o naturalnych czyli chelatowych wiązaniach. U dzieci stosujemy odpowiednio Lion Kids Multiwitamin, a u niemowląt i dzieci do 3 roku życia  Infant Formula - naturalne witaminki i antyoksydanty.

UWAGA!
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią z intensywną kuracją oczyszczania organizmu powinny wstrzymać się aż do końca ciąży lub okresu karmienia piersią. W tym okresie mogą korzystać z AC Zymes, NOPALIN, C 1000, Omega3, New Life, C Plus, Bee Power, Strong Bones, Green Care, OxyMax (tlenu), soku Polinesian NONI lub enzymoterapii - DIGESTIVE ENZYMES.

Cały zestaw do detoksykacji TUTAJ

Po intensywnej kuracji trwającej minimum 2 miesiące, powinna nastąpić przerwa w podawaniu ParaProteX, do którego powrócić należy w 4 miesiącu kuracji. W tym czasie powinno rozpocząć się kilkumiesięczna profilaktyka przeciw nawrotowi infekcji - podawać m.in.:
Garlic Caps z C 500, Vital do grupy krwi, Liver Aid, Liquid Chlorophyll oraz inne dodatkowe produkty specjalistyczne.


Oczyszczanie z toksyn poprzez stopy

Ponieważ podczas zatrucia organizmu toksynami wiele kanałów oczyszczania działa jeszcze nieprawnie, a czas ich udrożnienia wymaga wytrwałości, warto równolegle usprawnić kurację i pobudzać receptory na stopach przykładając detoksykujące plastry Detox Patch. Dzięki działaniu osmozy możemy odtruwać organizm korzystając z dodatkowego kanału oczyszczania na stopach - stosując oczyszczające plastry -  Detox Patch - szczegóły tutaj :
 http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200702.html


Reakcja Jarisha- Herxheimera

W czasie leczenia infekcji bakteryjnej spowodowanej chlamydia pneumoniae, gronkowiec złocisty, mykoplasami paciorkowce lub inną bakterią (również podczas wybijania grzybów i robaków - lamblie, owsiki, tasiemczyce, glista ludzka i inne), bardzo często występuje tak zwana reakcja Herxheimera (efekt „die –off”) zwana popularnie Herxem.

Reakcja ta zachodzi w wyniku powstania endotoksyn które zostają uwolnione z
zabitych/uszkodzonych przez antybiotyki lub zioła typu ImmunAid lub PARAPROTEX bakterii.

Objawem reakcji Herxheimera jest pogorszenie symptomów choroby. Chora osoba odnosi początkowo wrażenie ze zioła czy antybiotyki jej nie pomagają lub nawet szkodzą. W miarę kontynuacji leczenia objawy będą coraz słabsze aż w końcu znikną.

Reakcja Herxheimera w przypadku infekcji chlamydia pneumoniae (cpn) i mykoplasm może występować nawet rok lub dłużej

Najczęstsze objawy reakcji Herxheimera to: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle
mięśniowe i kostne, bóle zębów, świąd, wysypki skórne, pocenie się, nieżyt nosa, kaszel, bóle stawów, bóle kręgosłupa, zaburzenia pracy serca, czasowe pogorszenie symptomów neurologicznych np. krótkotrwała utrata pamięci, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy, zawroty głowy etc.

Objawy mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie. Jedne objawy będą znikać a pojawiać się inne i tak w kółko.

Czasami wszystkie objawy rekcji Herxheimera mogą ustąpić na kilka/kilkanaście
dni i po tym czasie znowu powrócić.

W końcu objawy będą coraz słabsze aż znikną zupełnie.

Nie u wszystkich chorych na CPN i mykoplasmy w czasie leczenie będzie występowała reakcje Herxheimera. Chorzy ci jednak, odpowiednio leczeni, również będą się stopniowo poprawiać i wracać do zdrowia.

Niektóre inne choroby przy leczeniu których występuje/może wystąpić reakcja Herxheimera: borelioza, kiła, bruceloza, gruźlica, dur, malaria, gronkowiec złocisty, paciorkowce, gorączka typu Q, robaczyce  i wiele innych.

Reakcja Herxheimera może być bardzo nieprzyjemna i czasami trudno ją przetrwać bez substancji pomocniczych typu naturalne suplementy j.w.
Więcej na ten temat tutaj >>


Ciekawostka z medycyny ludowej

Kąpiele - głównie w wywarze ze słomy owsianej -  to stary i wypróbowany, ludowy sposób na uspokajanie znerwicowanych dzieci i eliminacje pasożytów przez skórę. Polega na długotrwałej (min. 1/2 godziny) nawet 2-3 godziny - kąpieli w ciepłym wywarze ze słomy owsianej lub specjalnie przygotowanych ziołach:
owocnia fasoli - 7 łyżek stołowych
żywokost - 2 łyżki stołowe
glistnik - 4 łyżki stołowe
macierzanka - 3 łyżki stołowe
przywrotnik - 2 łyżki stołowe
słoma owsiana - 4 łyżki stołowe
Wszystko razem zalać gorącą wodą i parzyć przez godzinę.

Mikstura do smarowania po kąpieli:
słoik miodu sztucznego
mąka pszenna - 4 łyżki stołowe

Następnie miodem smaruje się głównie plecy i ramiona - nie smarować klatki piersiowej w okolicy serca. Ruchami kulistymi ze strony pleców i na karku i policzkach, pamiętam że nie wolno schodzić z masażem poniżej ostatniego zebra ani na przód klatki piersiowej ani na krtań!
Jak włosogłówka zaczyna wyłazić, można wszystko poruszyć mąką. Powstaje wtedy skorupka, która skleja robaki aby nie uciekły do "środka". Mistrzyni Polski w tej dziedzinie Pani Kufel z Chrzanowa, ścina robaczki ręczną maszynką do golenia. Inni szorują ostrą gąbką. Zabieg wychodzi tylko u dzieci, dorośli mają za grubą skórę.
Jest jeszcze jeden warunek - na kilka dni przed kąpielą najlepiej całkowicie odsunąć dzieciom słodycze. Ideałem byłoby wyeliminować słodycze całkowicie z diety dziecka. Dr. Mikołajewicz z Warszawy poleca Panią Kufel jako fachowca.
Starsze osoby po 80-tce pamiętają podobne sposoby kuracji -  opowiadają, że u nich we wsi, jak tylko jakieś dziecko stawało się szczególnie nadpobudliwe i rozdrażnione, zaraz kąpało się je w owsie. Starsze osoby mówią, że kąpiele warto robić co miesiąc 7 dni przed pełnią, bo unikamy wówczas infekcji ucha lub uporczywych bólów głowy u dziecka lub zapalenia zatok (toksemii). Po prostu wyłapujemy migrujące towarzystwo i pozbywamy się kłopotu.

Kąpiele dla dorosłych - mieszanka ziołowa na kąpiel:
ziele tymianku 50 g
kłącze tataraku 50 g
korzeń omanu 50 g
liść mięty 25 g
liść orzecha 25 9
ziele piołunu 20 g
ziele tysiącznika lub goryczka żółta 20 g
liść bobrka 20 g
koszyczek rumianku 20 g
owoc kminku 20g
Wszystko razem zalać gorącą wodą i parzyć przez godzinę.

Złogi cholesterolowe w otworach żółciowych blokują żółć, stolce są żółte, pomarańczowe i pływają na powierzchni wody w ubikacji (podobnie jak tłuszcze).

Lewatywa - można ją również stosować wspomagająco kilka razy w tygodniu ok.  2 godziny po lekach odrobaczających lub ziołach np. na noc, aby uniknąć toksemii.  Lewatywę poleca się zrobić z 5-7 ząbków czosnku litr wody i łyżka płaska soli/sól jest ważna bo płyn nie jest wchłaniany do jelit. Miksturę chwilę pogotować odcedzić wystudzić do 36 stopni i zrobić zabieg.

Na odkwaszenie - podajemy najlepiej chelatowane formy minerałów np. Strong Bones ( chelatowany wapń z magnezem) lub zestaw minerałów Power Mins  - w obu przepadkach dawka 3 x po 2  tabl. do posiłków (na ok. 60 kg masy ciała).

Nerki - po intensywnej terapii odrobaczającej należy zwrócić szczególną uwaeg na drogi moczowe. Zwykle wtedy pojawiają się swędzenia, pieczenia, należy niezwłocznie podać urosept, zioła oczyszczające, nasiadówki, badać pH moczu i ewentualnie rozpuścić kamienie.
Pomaga picie moczopędnej zielonej pietruszki (korzeń i nać gotowane w garnku glinianym czy szklanym)  - można również  stosować wywar z czystych łupin z po obranych ziemniakach ( wg. ludowej medycyny dobre na rozpuszczania szczawianów wapnia, piasku i kamienie nerkowych).
To ważne - robale uciekają jak po tsunami i zwykle zatruwają nerki. Przykre konsekwencje (pisze o nich Clark) są zapalenia kłębków nerkowych a nawet zastoje moczu i zatrzymanie pracy nerek na skutek silnej toksemii. Stąd warto podawać więcej form błonnikowych, aby lepiej pracowała wątroba i jelita - aby odciążyć nerki.
Badanie pH moczu można wykonać papierkiem lakmusowym.

Podobnie stolce mogą być rozwolnione i piekące z tej samej przyczyny.

U zdrowych neurologicznie ludzi wibracje (czyli fizyka kwantowa) naszego organizmu pozwala nam odzyskać ponowny balans po usunięciu np. robali.
U dzieci autystycznych sprawa ma się inaczej, ich wibracje są odmienne- nawet sprzyjające "oblepieniu" patogenami. Stąd trzeba się nastawić na niezwykłą cierpliwość, zrozumienie sytuacji aby osiągnąć zamierzony cel w walce z pasożytami.

Cennik>>        Zamówienia>>      Sklep Internetowy>>

Więcej na temat oczyszczania organizmu na stronach:

SUBSKRYPCJA - NESLETTER NR 15  

ZATOKI  

CHOROBY: PROSTATA, UPŁAWY, ŁUSZCZYCA, ZAPARCIA I INNE   

CHEMIOTERAPIA - ROSYJSKA RULETKA - RECEPTA NA KATASTROFĘ


OWOC BOGÓW - MANGOSTAN

 

Wzmacnia organizm, wzbogaca go w bioenergię i niezbędne składniki, działa silnie przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo dzięki temu, iż jest najsilniejszym antyoksydantem znanym w przyrodzie. Mangostan to również pomoc w infekcjach

Do serwisu zapraszamy tutaj >>>


 

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.