Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
   

Inne hity firmy CaliVita International

 

 
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
   

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 
 
 
 

 

 

 

 

Wybrane mykotoksyny:


AFLATOKSYNA
CYTOCHALAZYNA B
DEOKSYNIWALENOL
FLUSARIN  C
FUMONISYNA
GLIOTOKSYNA
GRISEOFUWINA
KWAS KOJICA
MINILIFORMINA
OCHRATOKSYNA  A
PLEŚŃ SORGO
PATULIN
SPORYSZ
STERIGMATOCYSTYNA
TOKSYNA T-2

 

SKAŻENIA I TOKSYNY

 

UWAGA!

Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny a nie reklamowy.
Celem jest promocja profilaktyki i utrzymanie zdrowia. W żadnym razie nie może zastąpić diagnozy lekarza. Aby walczyć z chorobą, należy ją dobrze poznać - tak skutki choroby wg. wyników badań jak i jej liczne , możliwe przyczyny, które tkwiły w organizmie wiele dni, miesięcy, a nawet lat.

Informacje zawarte w tym serwisie pochodzą z moich wieloletnich doświadczeń i przekonań oraz pozyskane są od naszych Klubowiczów stosujących suplementy CaliVita - przedstawiają mój osobisty pogląd w sprawie - autor tekstów serwisu: mgr Renata Zarzycka.

Serwis pisany jest zgodnie z KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - Tekst uchwalony w dniu 2 kwietnia 1997 r. przez Zgromadzenie Narodowe - Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA - Art. 54.

1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


W sprawie stosowania naturalnych produktów tzw. suplementów, zasięgnij konsultacji ze specjalistą dobrze znającym specyfikę wspomagania leczenia naturalnymi metodami, zapoznanym ze szczegółami dotyczącymi naturalnych produktów (tzw. suplementy), a szczególnie produktów CaliVita i ich zawartości w cenne składniki oraz co do wprowadzania ich do żywienia, w celu wzbogacenia codziennej diety. Jeśli nie znasz takich specjalistów (lekarz z wiedzą z zakresu medycyny naturalnej, dietetyk, inny) - zapytaj specjalistów w zakresie suplementów
tutaj >>>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

 SŁOWNIK - znaczenie nowych wyrazów w medycynie i żywieniu


Skażenia -> MIKOTOKSYNY

W obowiązującej klasyfikacji organizmów żywych grzyby zaliczane są do królestwa Mycota /Fungi/, stąd nazwa ich toksyn -  mykotoksyny.

Mikotoksyny są toksycznymi metabolitami wtórnymi grzybów (pleśni), należących przede wszystkim do rodzajów Aspergillus, Penicillium i Fusarium. Mogą powstawać w wielu produktach rolnych i w bardzo różnych warunkach. Mikotoksyny mają różnorodne działania toksyczne oraz charakteryzują się wysoką odpornością na temperaturę i dlatego ich obecność w żywności oraz w paszach niesie ze sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia zarówno ludzi jak i zwierząt.

Do mikotoksyn wywołujących działanie mutagenne, karcinogenne i teratogenne w organizmie człowieka należą: aflatoksyny, ochratoksyny, trichotecyny i fumonisyny.

Mykologia to nauka o grzybach chorobotwórczych dla człowieka. Drożdże i pleśnie pod nazwą ogólną - grzyby należą do roślin, które nie zawierają chlorofilu, w związku z czym nie mogą odżywiać się samodzielnie, jak rośliny zielone. Dlatego pasożytują na żywych organizmach lub żywią się ich butwiejącymi szczątkami.

Prof. G Enderlein, twierdzi, że: "... rak dla organizmu jego gospodarza powstaje poprzez procesy gnilne i fermentację oraz rozwojowe formy  pasożytniczych grzybów i ich rozkład w organizmie (...) Więcej tutaj

Określenie "grzyby" zastępuje się często przez "pleśnie" ze względu na ich zdolność rozkładania białek, węglowodanów i alkoholi. W szerszym języku nazwa "pleśnie" obejmuje zarówno pleśnie (wielokomórkowe) jak i drożdżyce (jednokomórkowe).
Znamy 2 rodzaje grzybów wielokomórkowych (pleśni) :
1/ grzybnie wegetatywną, której zadaniem jest przyswajanie z podłoża substancji odżywczych;
2/ grzybnię powietrzną, rozrodczą, wytwarzającą spory (komórki rozrodcze), których wygląd stanowi ważna cechę różnicującą w diagnostyce grzybów.
Spory znamy pod popularną nazwą jako SPORYSZ.

Pleśnie wytwarzają jedne z najbardziej toksycznych znanych nam substancji czyli mykotoksyny, szczególnie szkodliwe dla małych dzieci.
Niektóre pleśnie wytwarzają bardzo toksyczne substancje, a nawet jedne z najsilniejszych, znanych nam trucizn. Do nich należy AFLATOKSYNA.
Testy dr H.R.Clark potwierdzają obecność aflatoksyny w wielu przypadkach raka, w chorobach wątroby, a szczególnie w przypadku jej obumierania i marskości. Z doświadczeń dr J.Jonas wynika, iż 0,01mg tej substancji zaaplikowane trzem szczurom, niezawodnie wywoła u nich w ciągu roku raka wątroby. Toksyna ta zawarta jest w orzeszkach oraz zbożach. Dzięki skażonej paszy dociera też do mleka krowiego i do mięsa zwierząt rzeźnych.
Szczegóły na ten temat tutaj.

Stare ziemniaki, kukurydza, pszenica, zagęszczone soki owocowe, lody, cukierki, piwo (powód raka układu moczowego), ciastka, soki pitne, stare warzywa - wszystkie te produkty zawierają duże ilości pleśni, ich zarodników, toksyn i szkodliwych enzymów produkowanych przez grzyby. Grzyby te szkodzą człowiekowi bezpośrednie, jak też są coraz częściej sprawcami zastraszającej ilości rosnącej liczby alergii.

Wystarczy jeden spleśniały, orzeszek ziemny, pistacjowy, jakiś owoc lub warzywo, aby skazić całą dostawę soku, dżemu lub innego produktu. Mimo, iż są metody na wyeliminowanie pleśni (np. jej odcięcie), to nie można tego zrobić z produktami jej metabolizmu - toksynami, które w pożywieniu muszą zostać zneutralizowane w naszym organizmie, dopiero przez wątrobę.
Z powodu silnej toksyczności, już niewielka ilość mykotoksyn, potrafi zatrzymać prawidłową prace wątroby na kilka dni!

Prof. G Enderlein, jest przekonany, że: "(...) Podłożem nowotworów złośliwych jest kwasica metaboliczna i procesy gnilne w organizmie, spowodowane przez pasożytnicze grzyby".

Według dr Devrient, problem raka nie może zostać rozwiązany bez oszacowania we krwi ilości pasożytów i polimorfizmu drobnoustrojów.
Formy endobiont w formę
endobiosis

Naukowcy coraz częściej mówią na ten temat, ale póki co, leczenie raka nie podąża w kierunku oczyszczania organizmu z pasożytów oraz odtruwania go z ich toksyn i toksyn pochodnych ze środowiska. Rozumny człowiek zatem sam musi dziś poszukać własnej drogi na uzdrowienie organizmu poprzez systematycznie oczyszczanie z pasożytów (grzyby, bakterie chorobotwórcze i robaczyce) oraz o odtruwanie. Dla osób zdrowych zasadne jest stosowanie podobnych kuracji 2 razy w roku. U osób chorych niezbędne jest systematyczne dbanie o czystość wewnątrz organizmy - ciągłe oczyszczanie i odpowiednie odżywianie.

Najlepszym obecnie ziołowym suplementem odtruwającym z pasożytów okazał się PARAPROTEX, Green Care czy Pure Yucca.
Na odtruwanie z toksyn bardzo pomocny jest OCEAN21 i Strong Bones.
Również naturalne enzymy trawienne są tu pomocne .

Należy też pamiętać o podstawie systemu obronnego - dbać wciąż o mikroflorę jelit - stosować profilaktykę z AC Zymes.

Zearalenon jest mikotoksyną powstrzymującą detoksykację benzenu.
Dr Clark taka sytuacje spotyka u chorych na AIDS, którzy zawsze wykazują w organizmie obecność zearalenonu.

Czytelnicy mogą być zaskoczeni, że tyle mówimy o grzybach i ich toksynach, kiedy to pacjenci powracają najczęściej od lekarza z diagnozą: gronkowiec złocisty (Staphylococus aureus) lub hemolityczne beta paciorkowce (streptokoki). Najczęściej o grzybach ani widu, ani słychu. Wiele osób które do nas dzwoni, latami cierpi na bolesne choroby, wypadanie włosów, swędzącą skórę, krostki itp., ale wyniki badań są w normie. Odpowiedzią "zmęczonego" lekarza  tym "histeryzującym" pacjentem jest delikatne wysłanie tegoż pacjenta do... psychologa.   Jest rzeczą znaną, iż przeciętny lekarz spogląda na wierzchołek góry lodowej czyli skutki choroby, nie szukając jej przyczyn. Więcej na ten temat tutaj.

Dr Josef Jonas twierdzi, iż lekarz mógłby się zastanowić nad wnioskami z doświadczeń, które wskazują, iż śluzówka kobiecych organów zarażona grzybami (drożdżakami), reaguje zapalenie już po implantacji 5 zarodników gronkowca, podczas kiedy zdrowa śluzówka nie wykaże zaplenia nawet po implantacji miliona zarodników gronkowca!

Grzyby Candida i gronkowiec złocisty żyją w symbiozie. Kiedy grzyby zaczynają chronić gronkowce, system immunologiczny przestaje działać, a gronkowiec bez obaw może wykonywać swą życiowa działalność, a z naszego punktu widzenia - chorobotwórczą dla organizmu. To spowoduje stany zapalne, anginy, alergie. Podobnie katary alergiczne mają bardziej złożona etiologię i głębsze przyczyny ich powstawania, niż tylko zwykła nietolerancja na kurz czy pyłki lub pierze. Dlatego też tradycyjne - zbyt powierzchowne leczenie tych dolegliwości antybiotykami, z reguły kończy się tylko ewentualnym stłumieniem objawów i tak faktycznie fiaskiem.
Większość  problemów chorobowych np. zaburzenia przemiany materii - otyłość, cukromocz (diabetes mellitus), zaburzenia hormonów tarczycy, trzustki, jak również jajników, prostaty, zdaniem dr J.Jonas zawsze związane są z komplikacjami wywołanymi przez pasożyty w tym grzyby. Większość zaburzeń patologii przebiegu menstruacji, spowodowana jest również wpływem grzybów. Za zaburzeniami płodności u mężczyzn oraz u kobiet, bardzo często stoją jady grzybów - mikotoksyny. 20 lat temu drożdżyce wykrywano u 5% kobiet, a obecnie u 90%.

Zagrożenia

Mykotoksyny są niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, wywołując choroby lub pośrednio wpływając na funkcjonowanie organizmu. Charakteryzują się wyjątkową stabilnością i nie ulegają rozkładowi nawet przy zastosowaniu obróbki w procesach technologicznych. Mogą powodować uszkodzenie wątroby, nerek i centralnego układu nerwowego zarówno u zwierząt, jak i u ludzi. Mięso zwierząt, które jadły pasze porażone mykotoksynami nie jest tak niebezpieczne jak mleko, które stanowi zagrożenie zwłaszcza dla dzieci

Zapobieganie

W każdym przypadku profilaktyczna kuracje warto rozpocząć od oczyszczania organizmu z pasożytów oraz podawanie dużej ilości naturalnej witaminy C. W tym wypadku suplementem naturalnym pierwszej pomocy do walki z pasożytami w tym z pleśniami, jest zawsze ParaProteX . Stosuj go minimum przez okres 2-3 miesięcy lub jak to w przypadku grzybów bywa, w mniejszych dawkach profilaktycznych do 2 lat (tyle mogą żyć zarodniki grzybów w organizmie) z kilkudniowymi przerwami raz w miesiącu - na kilka dni.  Witamina C500, C1000 oraz OCEAN21 są najlepsze do neutralizacji toksyn w całym organizmie oraz do walki z kwasica metaboliczną, jaką mogą powodować toksyny z grzybów.

Wybrane mykotoksyny:

AFLATOKSYNA
CYTOCHALAZYNA B
DEOKSYNIWALENOL (DON, Womitoksyna)
DOM-1
FLUSARIN  C
FUMONISYNA
GLIOTOKSYNA
GRISEOFUWINA
KWAS KOJICA
MINILIFORMINA
NIWALENOL
OCHRATOKSYNA  A (OTA)
PLEŚŃ SORGO
PATULIN
RORIDYNA A
SPORYSZ
STERIGMATOCYSTYNA
TRICHOTECYNY (m.in. toskyna T-2)
ZEARALENON (F-2)

Będąc silnym alergenem MYKOTOKSYNY powodują alergie.
Zobacz więcej -
alergeny>>

Skażenia <- TOKSYNY  FIZYCZNE


Podstawowa klasyfikacja polutantów działających niekorzystnie na organizm człowieka:

SKAŻENIA SOLWENTAMI

SKAŻENIA METALAMI

MIKOTOKSYNY

TOKSYNY FIZYCZNE

TOKSYNY CHEMICZNE

LEKI  FARMALOKOLGICZNE


Bibliografia

*****************

Skażenia

Wpisz się do bezpłatnej SUBskrypcji
- zawiadomimy Cię o nowościach w naszym serwisie.

Zobacz nasze opracowanie  NEWSLETTER
na temat grzybów w organizmie   TUTAJ>>

 

SONDA
Co wiesz na temat antybiotyków?

Antybiotyki zabijają bakterie (więcej>>)
Antybiotyki zabijają wirusy (więcej>>)
Nadmiernie stosowane antybiotyki mogą spowodować SEPSĘ
Antybiotyki zawsze stosujemy przy katarze i przeziębieniu
Antybiotyki to lekarstwa na nieżyt żołądka i jelit (więcej>>)

Antybiotyki są zupełnie bezpieczne (więcej>>)

Antybiotyki to silniej działająca forma aspiryny (więcej>>)
Penicylina to nie antybiotyk  (więcej>>)
Częsta antybiotykoterapia powoduje szereg chorób
U dzieci do 5 roku życia powinno się unikać częstego podawania antybiotyków z uwagi na potrzebę wzmacniania ich naturalnych sił obronnych i uczenie go obrony przed infekcjami na długie lata życia.

Jeśli masz problem - pomożemy Ci w jego rozwiązaniu
napisz do nas - Kontakt

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.