Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
  Inne hity firmy CaliVita International  
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
 


Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

Opracowanie graficzne & hosting IHE

 

 
 
 

.

   Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
  Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia   Probiotyki    Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.    subskrypcja  
 ZENTHONIC Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Ocean21Noni
 Śmiertelna bakteria 
   Klub CaliVita
 

 

 

Endobionty jako "przyjazne" drobnoustroje oraz przyczyny ich przemiany w formę patogenną

 

Zjawisko cofnięcia się w cyklu rozwojowym form mikrobiologicznych i pojawienie się form podstawowych w środowisku zasadowym jest myślą przewodnią w terapii izopatycznej  koncepcji równowagi środowiska mikroorganizmów symbiotycznych prof. Enderleina.

W niekorzystnym kwaśnym środowisku endogenne mikroorganizmy tzw. endobionty opisywane jako symbiotyczne, przekształcają się w wyższe formy rozwojowe pasożytnicze – patologiczne.

Koncepcja pleomorfizmu znana jest już od końca XIX wieku.
Została odkryta dzięki badaniom prof. Antoniego Bechampa a rozwinął ją niemiecki zoolog prof. Guenter Enderlein. (Cyklogenia Bakterii, 1920).

Zdrowy organizm posiadający właściwy bilans kwasowo-zasadowy tzw. homeostazę, potrafi przekształcać patogenne cząsteczki drobnoustrojów z prymitywne formy tzw. endobionty, które są następnie usuwane z organizmu naturalnymi mechanizmami.  Przebieg takiej przemiany utrudnia, nienaturalna dla danej grupy krwi, przetworzona i niezdrowa  żywność,  leki, środki hormonalne, sterydy czy antybiotyki, również stresy, depresja oraz inne choroby. Bardzo ważną przyczyną jest też brak tlenu w organizmie spowodowany m.in. złym trybem życia, papierosami i brakiem ruchu współczesnego człowieka.

 

Pierwszymi objawami mogą być:

ból i zawroty głowy, nerwica, zmęczenie, osłabienie, biały nalot na języku, zmiana kolorytu cery, piegi, ropny trądzik, zapalenie skóry, wysypka, rzadkie stolce, pogorszenie wzroku i  słuchu, osłabienie pamięci, nadmierna senność lub problemy z zasypianiem, brak koncentracji, bóle w narządach wewnętrznych itp..


Czy występują u Ciebie podobne objawy?

 

Endobionty to różne drobnoustroje przyjazne naszemu organizmowi w tym różne formy gronkowca. Dla przykładu staphylococcus aureus czyli gronkowiec złocisty, którego większość ludzi tak się boi, występuje w jamie nosowo-gardłowej u 40% zdrowej populacji,  w przedsionku nosowym u ok. 60 proc. zdrowych osób, a  staphylococcus epidermidis bytując na powierzchni naszej skóry razem z takimi bakteriami jak maczugowce (Corynebacterium sp.), dba wespół z nimi o utrzymanie właściwego pH skóry.  Na przykład pałeczką okrężnicy (Escherichia coli) "zakażamy się" w pierwszych godzinach życia, gdy przechodzimy przez kanał rodny matki. Bakteria ta, zadomowiona w naszym układzie pokarmowym, odpowiada za 60-70 proc. produkcji witamin z grupy B, C i K!
Grzyb  Niger Asprgillus ma wpływ na regulację metabolizmu wapnia i cyklu kwasku cytrynowego.
Czy wiesz, że pierwotne i całkowicie nie - chorobotwórcze formy  grzyba Fresen (racemosus mucor)  jako endobionty, żyją w plazmie krwi, w krwinkach czerwonych, leukocytach i we wszystkich innych płynach ciała i tkankach. Reguluje on nieaktywne jeszcze infekcje w organizmie, ma duży  wpływ na lepkości krwi i jest obecny w każdym procesie krzepnięcia krwi.

Zaburzenie homeostazy (równowagi)

Kiedy w  Twoim organizmie dojdzie do zakłócenia homeostazy czyli równowagi kwasowo-zasadowej, co może być spowodowane złą dietą, niedotlenieniem, powtarzającymi się infekcjami i wieloma w.w. przyczynami, to organizm nie potrafi powstrzymać przemiany "przyjaznych" Tobie endobiontów w formy wyższe i chorobotwórcze.
Pod wpływem tych bodźców endobiont zaczyna się nadmiernie rozmnażać i dalej rozwijać, zmienia swoją postać w formę patogenną, co powoduje odczuwalne zakłócenie wzajemnej równowagi "dobrych" i "złych" drobnoustrojów w organizmie - Twój organizm zaczyna chorować...

Dr Lin Clar stwierdza, że "w przypadku 60-70% moich pacjentów ilość obecnych w jelitach grzybów jest zbyt wysoka. Prowadzi to nie tylko do różnych dolegliwości w obrębie przewodu pokarmowego, lecz może być również przyczyną takich chorób, jak np. egzema, łuszczyca, bóle głowy, migrena, przewlekłe zmęczenie, bóle stawów, zaburzenia hormonalne. U 30% pacjentów można wykazać także obecność pasożytów jelit. Równie częsta jest zwiększona ilość wirusów i innych mikroorganizmów anaerobowych, które dobrze czują się w otoczeniu ubogim w tlen."  

Ponieważ endobiont chciwie pożera białko zwierzęce (mleko, mięso, sery, jaja), jego wznoszący się rozwój i przekształcenie w endobiosis będzie skutkiem niewłaściwego odżywianie. Mogą one spowodować naczyniowe zmiany, patologiczne procesy krzepnięcia krwi, reumatyzm, artretyzm, zwyrodnienie kręgosłupa, zapalenie migdałków, ziarnica,  cukrzyca, podagra, paraliżuje, anemia, białaczka, mózgowa skleroza oraz guzy każdego typu.

Dla prof. G Enderlein, " rak dla organizmu jego gospodarza powstaje poprzez procesy gnilne i fermentację oraz rozwojowe formy  pasożytniczych grzybów i ich rozkład w organizmie. "
Według dr Devrient, problem raka nie może zostać rozwiązany bez oszacowania we krwi ilości pasożytów i polimorfizmu drobnoustrojów.

Czy wiesz co zrobić aby z form endobiosis sprowadzić drobnoustroje do nieszkodliwej formy endobiontów?
Drastycznie ogranicz w diecie białka zwierzęce (mięso, mleko, sery, jaja),  co spowoduje powrót do niższych form rozwojowych drobnoustrojów, a wyższe formy chorobotwórcze rozpadną się i zostaną wydalone z organizmu.
 Więcej szczegółów na temat żywienia przeczytaj tu >>
 

Ocenę zaburzeń środowiska wewnętrznego dokonuje się podczas przyżyciowego analizy kropli krwi w mikroskopie o ciemnym polu widzenia, które to badania wykonywał dr G. Enderlain blisko sto lat temu.


 

Inne artykuły:
 

"Dużym zwierzętom ukręciliśmy łeb, za to dziś te małe nie mają nad nami litości">>

 

 

 

Zobacz jak bardzo (nie)wiedza większości specjalistów lekarzy i analityków laboratoryjnych sięgnęła  bruku, że nie słyszeli ono nigdy terminu ENDOBIONTY  -

FORUM
- link: http://uwaga.onet.pl/1415034,archiwum.html

 

Bibliografia>>

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.