Strona domowa Gronkowiec O Paraprotex' ie Grzybica Kontakt z nami
 
Szukaj w serwisie:
 

Subskrypcja
Tu wpisz swój e-mail


 

Dowiedz się więcej o subskrypcji informacji od nas

 
 
  Inne hity firmy CaliVita International  
 
 
  Zrób przysługę znajomym potrzebującym pomocy  
 
 
  POLINESIAN NONI - DAR ZDROWIA!  

Odwiedź witrynę o Noni - SUPER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

  Opracowanie graficzne & hosting IHE

 
 
 

.

   Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Noni
 Śmiertelna bakteria  
Klub CaliVita - najniższe ceny suplementów Sklep Internetowy

.Toksyczne czy nie? Jaką masz grupę krwi?

Należy pamiętać o tym, że oprócz działania na bakterie antybiotyki mogą mieć niepożądane działanie na organizm. Toksyczność antybiotyków wynika z ich działania na układy enzymatyczne, które są podobne do występujących w drobnoustrojach. Najbardziej toksyczne są te antybiotyki, których mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy kwasów nukleinowych (antybiotyki polienowe, polipeptydowe).

Antybiotykami o umiarkowanej toksyczności dla ludzi są tetracykliny, makrolidy, aminoglikozydy i rifamycyny. Mechanizm ich działania na komórkę drobnoustrojów polega na hamowaniu biosyntezy białka, która u człowieka przebiega w nieco inny sposób. Najmniejszą toksyczność dla ludzi wykazują te antybiotyki, które hamują biosyntezę ściany komórki bakteryjnej (penicyliny i cefalosporyny).

Wrażliwość na antybiotyki osób z grupa krwi "0"  zgodnie z teorią dr P. Adamo

Unikać:
- penicyliny, gdyż system odpornościowy jest bardziej wrażliwy alergicznie na tę klasę leków;
- leków sulfamidowych takich jak: bactrium, gdyż mogą powodować wysypki na skórze;
- antybiotyków klasy makrolidowej np. biaxin i zithromax mogą pogłębić tendencje do krwawienia;
- erytromycyna, coumadin,  warferin a także aspiryna również mogą wspomóc krwawienie w twojej grupie krwi.


Wrażliwość na antybiotyki osób z grupa krwi "A"  zgodnie z teorią dr P. Adamo

Unikać:
- antybiotyki klasy makrolidowej m.in. zithrimax i clarythromycin - mogą powodować problemy z trawieniem i zaburzać metabolizm żelaza.

Wrażliwość na antybiotyki osób z grupa krwi "B" i "AB" zgodnie z teorią dr P. Adamo

Unikać:
- antybiotyków klasy chinolinowej m.in: floxin i cipro.Kiedy stosujesz ten antybiotyk, zwracaj uwagę na każdy sygnał zaburzenia systemu nerwowego, taki jak pogorszenie widzenia, zawroty głowy, zmieszanie lub bezsenność. W takiej sytuacji należy natychmiast odstawić lekarstwo i skontaktować się z lekarzem.


Śmierć po zastrzyku z antybiotykiem

Milena Orłowska, Arkadiusz Adamkowski 2007-03-21, ostatnia aktualizacja 2007-03-21 21:31

58-letnia płocczanka zmarła, kiedy w Orlen Medice dostała zastrzyk z antybiotykiem. Sprawą zajęła się prokuratura Do tragicznego zdarzenia doszło 6 marca, teraz policja i prokuratura ujawniły sprawę.

Z naszych ustaleń wynika, że płocczanka od kilku lat leczyła się z powodu nadciśnienia. Na początku marca dodatkowo zmagała się z infekcją górnych dróg oddechowych. Z objawami zapalenia oskrzeli zgłosiła się do Orlen Mediki. Tam dostała receptę, wykupiła leki.

Minęło kilka dni, a jej stan się nie poprawiał. Kobieta wróciła więc do przychodni przy Otolińskiej.

Tym razem lekarz przepisał antybiotyk w zastrzykach - cefuroxin. Został on podany w gabinecie zabiegowym. Potem - zgodnie z obowiązującą w Orlen Medice procedurą - pacjentka musiała jeszcze zaczekać przez pół godziny w poczekalni. Po dziesięciu minutach zgłosiła, że źle się czuje. W trakcie wykonywania badania ekg doszło do zaburzeń rytmu serca, migotania komór. Kobieta straciła przytomność, odzyskała ją dopiero po krótkiej reanimacji. Personel przychodni w międzyczasie wezwał już karetkę, która odwiozła pacjentkę na oddział intensywnej terapii szpitala wojewódzkiego. Tam po paru godzinach kobieta zmarła.

Szpital zawiadomił organy ścigania, podobne zawiadomienie miała złożyć sama Orlen Medica. - Wyjaśniamy okoliczności tego zgonu. Na razie prowadzimy postępowanie "w sprawie" - podkreśla prokurator Edyta Kochanowska. - W tym momencie nikt nie jest podejrzany, nikt nie usłyszał też żadnych zarzutów.

Prowadzący śledztwo zabezpieczyli historię choroby płocczanki, przeprowadzono sekcję zwłok.

- W tej chwili najbardziej prawdopodobne są dwie wersje przyczyn zgonu pacjentki - mówi Mariusz Gierula, rzecznik płockiej komendy policji. - Albo kobieta była uczulona na podany jej lek, albo był on wadliwy.

- Zabezpieczyliśmy pudełko, z którego wyjęto ten zastrzyk - dodaje prokurator Edyta Kochanowska. - Pozostałe w nim ampułki przekazaliśmy do badań farmaceutycznych. Teraz czekamy na wyniki.

"Gazeta" opowiedziała o tej sprawie w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Jego rzecznik Paweł Trzciński stwierdził, że nie dotarły do nich sygnały o problemie z antybiotykiem w Płocku. - Gdyby taki sygnał był, niewykluczone, że inspektor wstrzymałby obrót tym lekiem na terenie całego kraju - nie ukrywa Trzciński.

O komentarz w tej sprawie prosiliśmy także w Orlen Medice, wczoraj jednak nie udało nam się uzyskać oficjalnego stanowiska spółki. Nieoficjalnie w przychodni mówią, że prawdopodobna jest jeszcze inna wersja wydarzeń. Tłumaczą, że kobieta mogła umrzeć z przyczyn naturalnych - ból przy podaniu leku, stres mogły spowodować, że nasiliły się dolegliwości związane z chorobą serca. Tym bardziej że - jak twierdzą w przychodni - podobny preparat, o tym samym składzie chemicznym, tyle że w postaci doustnej, pacjentka przyjmowała już wcześniej.

Komentarz: "Umywają ręce" Dopóki nie zrobi się prawdziwych badań dopóty nie będzie wiadomo jaki był powód śmierci. Ciekawe że akurat po podaniu zwykłego zastrzyku ...

Jak udało nam się dowiedzieć, w Orlen Medice utrzymują, że poinformowali o całej sprawie płocką delegaturę Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Wyniki sekcji zwłok mają być znane na początku kwietnia.

Źródło: gazeta.pl


Mity o leczeniu antybiotykami - opinia publiczna

Popyt jest potężna siłą. Jeśli jakiś sposób leczenia w ubiegłych latach nabrał popularności podsycanej niedokładnymi lub przeinaczanymi informacjami, zapotrzebowanie nań może doprowadzić do błędów w sztuce lekarskiej polegających na niewłaściwym stosowaniu danej terapii.

>>>Więcej>>>

<<<Antybiotyki - artykuły od początku


Kiedy antybiotyki działają "za dobrze" >>>


   Gronkowce     Bakterie  Przetrwanie     Gronkowiec złocisty    Wirulencja 
Zakażenie    Autoszczepionka    Antybiotyki    Immunologia Probiotyki Dieta 
 Leki farmakologiczne  Medycyna naturalna Fitoterapia    S.O.S.   subskrypcja
 ZENTHONIC
Toksyny Pasożyty   Słownik  Sonda   Komentarz  Noni
 Śmiertelna bakteria  
Klub CaliVita - najniższe ceny suplementów Sklep Internetowy

© Copyright 2003 by R&P Zarzyccy
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Optymalizowano dla MS Internet Explorer 5.0 i rozdzielczości 1024 x 768    PL ISO 8859-2

   Wykorzystywanie całości lub fragmentów serwisu bez pisemnej zgody autorów jest zabronione i będzie ścigane z całą surowoscią polskiego i europejskiego prawa.